__

NAVZÁJEM JSME SE OBJÍMALI A DÍVALI DO SVÝCH OČÍ

S kýmkoliv, prostě jen tak, pro radost, pro krásu okamžiku, lidskou blízkost, příjemný den, šíření pozitivní energie, vzájemné důvěry, respektu a lásky mezi všemi.

Byla to sdílená energie. Možnost vnímat druhého srdcem, přistupovat k němu bez očekávání i předsudků, vědomě ze sebe vyzařovat a dávat to nejlepší, zastavit čas a být naplno v přítomném okamžiku pouze tady a teď. Pozitivní energie, která se neztratí.

Toto vše jsme si zažili a užili v rámci dvou akcí brněnského Týdne města. 16.5. se konalo OBEJMUTÍ PRO RADOST – OBJÍMACÍ HAPPENING a 20.5. SDÍLENÍ Z OČÍ DO OČÍ. V obou případech více jak dvě hodiny ve veřejném prostoru Náměstí Svobody a jeho okolí. V prvním asi 40 aktivních objímačů a stovky radostně obejmutých kolemjdoucích, v druhém asi 30 aktivních koukačů a několik desítek odvážných, kteří se na chvíli zastavili a sdíleli s někým z nás delší oční kontakt.

Vždy to byl úžasný zážitek, když se dva navzájem cizí lidé na chvíli zastaví, a nechají skrze své obejmutí nebo oči rozmlouvat svoje srdce a duše. U těch aktivních to byla obrovská výzva, ochota vystoupit výrazně ze své komfortní zóny a ve veřejném prostoru dělat něco, co není úplně běžné. Nechat být mnohé nechápavé pohledy i odmítnutí a s radostí a tímto krásným způsobem šířit to, čemu věříme, že má smysl, mezi všechny, kteří chtějí. Získali všichni, mnozí s dojetím, se znovuotevřeným srdcem, radostí, světlem. Lidé všeho věku, ženy i muži, z různých míst.

Věřím, že tyto akce mají smysl. Jsou to semínka pozitivní energie, které se šíří do prostoru. I mezi ty, kteří dosud nechápou nebo nechtějí. Jediný jeden otevřený člověk, napojený na proud světla a Bytí, zmůže mnohem víc, než tisíce uzavřených. Proto budu tyto a další podobné akce pořádat i nadále jako

součást svého poslání a radosti ve svém životě.

25 května, 2016