__

ROK 2017 V MÉ TERAPEUTICKÉ PRÁCI

Konečně jsem se dostal ke zpracování podkladů své terapeutické práce za rok 2017. Je to práce, která mi přináší hluboké uspokojení, smysl, a ve které jsem našel svoje poslání. Přichází ke mně lidé, kteří hledají pomoc, a každý zde najde něco, co by běžným způsobem zjistil jen velmi výjimečně. Stávám se na chvíli jejich průvodcem na cestě a pomáhám získat mnohem jasnější směr, ujasnění věcí a naději jít dál. Společně s nimi jsem zažil mnoho fascinujících příběhů, pochopení souvislostí, odpuštění, uzavření a vyléčení mnohých tragických událostí, konfliktů, traumat, křivd, pocitů viny a selhání, rodových prokletí a dalších tzv. záhadných věcí.

A pro zajímavost to bylo během roku 2017 celkem 195 terapeutických sezení, většinou v délce 2 – 3 hodiny, 107 různých klientů, z toho 3 ve dvojici (partneři nebo dospělá dcera a matka). 20 z nich už u mě bylo v minulých letech, 37 bylo během roku opakovaně a 5 z nich více jak pětkrát. Většina nových klientů přichází na doporučení těch, co už u mě byli, část mě zná odjinud a asi 1/4 si mě našla na internetu a vybrala z množství jiných možností. Většina klientů je z Brna a okolí, ale jezdí ke mně lidé z celé republiky, nebo i Češi žijící v zahraničí. Odhadem asi u 2/5 terapií jde o regresní terapii, 2/5 konstelace a zbytek různé metody vedené vizualizace, překonávání životních překážek a cesty k cíli. Klienti nejčastěji řeší svoje životní a pracovní směřování, ujasňování smyslu a svojí cesty, sebehodnotu, strachy všeho druhu, vztahové problémy v manželství či partnerství, dlouhodobé nemoci, traumata z dětství, těžké životní situace.

Vím, že žádné setkání není náhodné. Žijeme v době, kdy se mnoho lidí začíná obracet k jiným hodnotám, způsobu myšlení, práce a vzájemných vztahů. Naše nitro i svět kolem nás dokáže odkrývat hluboká tajemství. Prostřednictvím toho, co se nám děje, modrosti a zpráv našeho těla a emocí, prožití, pochopení, přijetí a odpuštění, otevření se svému srdci i vyššímu vedení, a za pochopení univerzálních principů souvztažnosti a zákona přitažlivosti, najednou vše získává hlubší smysl. A já mám radost a hlubokou vděčnost, že mohu být součástí tohoto úžasného procesu.

Některé ohlasy klientů možno přečíst zde: Reference

19 března, 2018