NA CO SI DÁT POZOR

Při zvídavém experimentování, nečistém záměru, bez dostatečné pokory nebo u nezkušeného terapeutického vedení může dojít během regrese k otevření pandořiny skříňky, která se může vymknout kontrole a fatálním způsobem zasáhnout a narušit oslabenou psychiku.

Zkušený regresní terapeut však vždy přistupuje ke svoji práci s obrovskou pokorou, odevzdáním se do vyššího vedení, prosbou o pomoc a vedení, otevření jen toho, co může být v daný okamžik otevřeno a zpracováno a slouží k vývoji a prospěchu všech zúčastněných (klienta, osob s ním souvisejících i samotného terapeuta).

Dobrý terapeut má také dostatek sebedůvěry, vnitřního klidu a také síly, spojené s vírou ve vyšší pomoc a vedení, že dokáže čelit jakékoliv zdánlivě nezvládnutelné situaci a vyvést svého klienta odkudkoliv zpět.

K těmto dramatickým situacím, které bohužel vyvolávají u některých lidí strach z regresní terapie, dochází velmi výjimečně a u ještě k tomu u osob, které zřejmě potřebují projít touto zkušeností a dostaly by se k ní dříve nebo později, a v té chvíli nejspíš bez možnosti odporné pomoci.

CO JE REGRESNÍ TERAPIE

PRINCIP REGRESNÍ TERAPIE

JAK HLUBOKO DO MINULOSTI

PRŮBĚH REGRESNÍ TERAPIE

NA CO SI DÁT POZOR

MOJE ZKUŠENOSTI S REGRESNÍ TERAPIÍ