__

Díky Tondovi jsem ušla dalekou cestu za mnohem kratší čas

Díky Tondovi jsem ušla dalekou cestu za mnohem kratší čas, než bych si dokázala představit. Ujasnila a srovnala si vztahy s biologickou rodinou, které nebyly funkční od první chvíle, kdy jsem se objevila na tomto světě. Jsou srovnané na tolik, že i když mě znovu na nich něco zamrzí nebo naštve, vím, že nejsou zlí, pouze zranění a nemají to srovnané sami se sebou, proto se projevují, jak se projevují. Kdo by se v ten moment na ně mohl zlobit? Teď už vím a častěji si připomínám, že jediné co má smysl, je posílat jim světlo.

Posílila jsem si své sebevědomí a ženství. Umím se i pochválit a vím, že mám svojí hodnotu. Vědomě si to uvědomuji mnohem častěji, než kdy dříve. Možná tam ještě není vše úplně stoprocentní ale to ani nemusí. Je dobré si vědomě připomínat poznanou sebelásku. Vyléčená byla také má nejhorší traumata, která mě v životě potkala, opakované znásilnění, zemřelé, narozené nebo potracené miminko, drsná šikana na základní i střední škole.

Také jsem měla dlouholetou fobii z pavouků. Teď je to ve stádiu, kdy nemám potřebu je brát do ruky, ale když nějakého vidím, netuhnu, ani neběžím do jiné místnosti, ale dokonce uznávám, že jsou pěkní, a dokud nelezou přímo po mně, nevadí mi. Dokonce se mi i stalo, že po mě párkrát lezli, a tehdy jsem si zachovala chladnou hlavu a vyklepla je na zem. Od konce první třídy ZŠ jsem měla nepochopitelný strach z policie. Můj náhled na ně byl takový, že jen vyslýchají, což je pro mě na omdlení a stejně nic z toho. Jednou jsem kvůli tomu musela odejít z vyučování a to tam byli jen kvůli prevenci před prázdninami, povídat o bezpečnosti na silnici. I toto jsem si díky regresní terapii vyřešila. Zajímavou zkušeností byl též návrat na začátek stvoření mé duše. Prošla jsem si světlem, následnou dlouhotrvající tmou a znovu světlem. Už jsem neměla tendenci zůstávat v té tmě jako předtím. A vypozorovala jsem, že díky tomu mi už ani nevadí tolik obyčejná tma. Už z ní nemám takový strach. A to ani nebylo předmětem terapie. Je to bonus, nebo lépe vyjádřeno, řešilo se více věcí najednou, aniž bych vědomě uměla obsáhnout všechno.

Je to prostě geniální systém. A Tonda super průvodce. Nikdy mě nenechal v žádné minulosti, nikdy mě za nic neodsuzoval. Zažil se mnou spoustu věci normálních i šílených. Vždy jsem odcházela s ukončenou prací. U klasické psychoterapeutky se mi běžně stávalo, že jsem odcházela s pocitem nedodělané terapie nebo neuzavřené. U Tondy nikdy.

Děkuji Ti za trpělivost a pomoc žít a ne jen přežívat. Naučil jsi mě spoustu věcí a také zachránil život na začátku našeho poznání. Prožila jsem si toho až dost, a díky Tobě jsem schopna si všechny tyto věci přiznat a s klidem je přijmout. Už se nemám za co stydět a co si vyčítat. Je to minulost a vím, že jsem jinak jednat nemohla a mělo to takto být. Vše má svůj důvod. Pokud bychom to uměli udělat líp, udělali bychom to. Udělali jsme vše tak, jak jsme v dané chvíle uměli nejlíp. Už také nemusím být v roli oběti, která si všechno toto podvědomě přitahovala. Takto jsi mě to naučil brát a za to jsem Ti neskonale vděčná.

Terka

30 května, 2017